WINNAAR VAN DE EUROPESE PRODUCTDESIGN AWARD 2025 WINNAAR VAN DE EUROPESE PRODUCTDESIGN AWARD 2025

Paris Fashion Week

model wearing rain barrier in presentation at Paris Fashion week

Gepresenteerd bij de lancering van WE ARE MUZE, een Nederlands modecollectief samen met drie andere labels, Electric Co van Conny Groenenwegen, Jessica Joyce en LoveLuha. Het officiële debuut vond plaats in het prachtige en imposante Hôtel d'Avaray, de residentie van de ambassadeur van het Koninkrijk der Nederlanden in Parijs.

De BYBROWN presentatie was een ode aan de vasthoudendheid van de natuur, kijkend naar de capaciteit van de natuur om altijd een weg te vinden, hoe moeilijk de stedelijke mens het haar ook maakt. Dit naast elkaar bestaan creëert een energie, de regeneratie van de natuur, haar noodzaak voor ons welzijn, wat hoop vertegenwoordigt.

model wearing rain barrier at presentation at Paris Fashion week
model wearing rain barrier at presentation at Paris Fashion week

De presentatie bestaat uit drie modellen die allemaal samen in/de RAINBARRIER dragen. De Rainbarrier is een bescherming van dun PU, transparant plastic dat de drie vrouwen in staat stelt samen als één organisme te fungeren, in contact met elkaar, samen ademend en reagerend. Ze zijn elk gekleed in hun eigen BYBROWN outfit en zijn beschermd tegen de vochtige, onvriendelijke, zelfs angstaanjagende buitenwereld. Ze moeten samen bestaan in de barrière. Ze voelen zich goed, sterk, energiek en beschermd in een ongemakkelijke harmonie.

Er zijn momenten van ongemak, als ze eraan herinnerd worden dat ze gescheiden zijn, soms niet met elkaar maar tegen elkaar werken. Er zijn nano-momenten waarop hun verbinding een soort strijd vertegenwoordigt, er is een onrust die duidelijk is in de manier waarop de modellen bewegen in plotselinge schokkerige bewegingen. Deze momenten zijn een tegenspraak met de algehele acceptatie van hun harmonieuze samenleven het grootste deel van de tijd.

model wearing rain barrier at presentation at Paris Fashion week
model wearing rain barrier at presentation at Paris Fashion week
model wearing the rain barrier at presentation at Paris Fashion week

WE ARE MUZE ontleent zijn naam aan een speelse persona die de ontwerpers samen hebben gecreëerd, hun muze, die hen in staat stelt hun individualiteit en kracht te tonen. We Are Muze functioneert als een platform dat mogelijkheden biedt om ervaring en kennis te delen en voor ontwerpers om de krachten te bundelen.

Het collectief heeft een vloeibare structuur waardoor het kan samenwerken met kunstenaars op het gebied van fotografie, film, dans, grafisch ontwerp en andere gebieden. De ontwerpers streven ernaar de zintuigen te prikkelen, de verbeelding aan te wakkeren en hun muze als taal te gebruiken om nieuwe dialogen te ontwikkelen.

model wearing rain barrier at presentation at Paris Fashion week
model wearing rain barrier at presentation at Paris Fashion week

Het wordt ondersteund door de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland via het Partners for International Business Programma, ter promotie van Nederlandse mode in Frankrijk.